Batuhan Yaşar Kimdir?

Batuhan Yaşar

Batuhan Yaşar hakkında

Afyon’un Emirdağ ilçesinde 1970 yılında dünyaya gelen Bedirhan Yaşar, Yüksek öğrenim eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlayan yazar, Gazeteciliğe Türkiye Gazetesinde 1988 yılında başladı.

Batuhan Yaşar’ın gazetecilik yılları

Batuhan Yaşar, 1988 yılında başladığı gazeteciliğe 1994 yılına kadar Başbakanlık muhabirliği, Polis muhabirliği, Adliye ve Sağlık muhabirliklerinde bulundu. 1994 yılında Londra’ya gider Yaşar, 1998 yılına kadar University of Westminster’de ekonomi ve dil üzerine eğitim aldı. Yine aynı yollarda Türkiye gazetesi ve TGRT muhabirliklerinde görev yaptı.

1998 yılının sonunda tekrar Ankara’ya dönüş yapan Batuhan YAŞAR, TGRT kanalında Savunma ve Diplomasi muhabirliklerinde bulundu. 2000 yılında ise TGRT Ankara Haber Müdürlüğüne getirilen Batuhan YAŞAR, Neler oluyor programı hazırlayıp sunmaya başladı.

2006 yılında TGRT’den ayrılan Batuhan YAŞAR, kısa bir süre FOX TV Ankara temsilciliği görevinde bulunurken, 2007 yılında tekrar İHA Ankara Temsilciliği ve TGRT Ankara Temsilciliği görevine döndü.

2015 yılından günümüze kadar Türkiye Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Batuhan YAŞAR, daha önce 4 kez ameliyat olmuş geçtiğimiz günlerde 5.kez ameliyat masasına oturmuştu. Batuhan YAŞAR 06.03.2022 günü vefat ederek aramızdan ayrıldı.

Yorum yapın