Mikroblading nedir?

Mikroblading

Mikroblading tekniği

Microblading, kaşlar için kullanılan yarı kalıcı bir dövme tekniğidir. Microblading, daha belirgin ve daha dolgun bir kaş yanılsaması yaratarak az veya hiç kaşı olmayan kişilerde kullanılabilir.

Birçoğumuz kaşlarımızı yolmak, ağda yapmak, diş ipi çekmek ve kaşlarımızı doldurmak için çok zaman ve para harcıyoruz. Bu yüzden çoğu kişi microblading gibi daha kalıcı bir şey düşünüyor. Kaş trendleri değişiyor, bu yüzden microblading’in yarı kalıcı çekiciliğini seviyorum.

Mikroblading nasıl çalışır?

Manuel bir dövme tekniği kullanılarak, pigment cildin epidermal tabakasına bırakılırken saç benzeri küçük vuruşlar yapılır. Zamanla pigment solması nedeniyle, sonuçların korunması için 1-2 yılda bir rötuş yapılması önerilir.

Mikroblading ne kadar sürer ve süreci nasıldır?

Microblading 2 saat kadar sürebilir. Kaş haritası, işlemden önce sanatçının ölçüp, istenilen kaş şeklinin ana hatlarını çizeceği bir işlemdir. Ardından bölgeye uyuşturucu krem ​​sürülür. Daha sonra sanatçı, doğal görünümlü bir kaş oluşturmak için küçük saç benzeri darbeler yapmaya başlayacak.

Uyuşturucu krem ​​kullanılsa da biraz rahatsız edici olabilir ancak tolere edilebilir. Microblading işlemi tamamlandıktan sonra yeni oluşturulan kaşlarınız 10 gün boyunca ıslanmaz. Bu da duş almayı, saçınızı yıkamayı ve egzersiz yapmayı zorlaştırır. Hastalara duşta kullanabilecekleri microblading yüz siperi satın almalarını öneriyorum. Bunlar saçlarını sık sık yıkayanlar için harika çalışıyor.

İlk birkaç gün yeni kaşlarınızın renginin daha koyu ve daha koyu olmasını bekleyebilirsiniz. 4-5 gün sonra pullanma ve kabuklanma başlayabilir. Bu pulları veya kabukları almamak çok önemlidir. Toplama, bu noktalarda renk kaybına yol açan pigmenti çıkarabilir.

Cildin yenilenmesi yaklaşık 30 gün sürdüğü için iyileşme süreci bir ay sürebilir. Bu nedenle, 30 günlük işaret, gerçek rengin kendini göstereceği zamandır. Herhangi bir ayarlama yapmak için ilk randevudan 6 hafta sonra bir rötuş randevusu gereklidir.

Yorum yapın